Zaznacz stronę

75 Rajd Polski na Mazurach przed nami

W nadchodzący weekend 21 – 23 września zostanie rozegrana siódma, przedostatnia runda, tegorocznej edycji Mistrzostw Europy FIA.

  • Rywalizacja, trwająca od piątku do niedzieli, rozpocznie się 21 września w godzinach wieczornych. Jednak kibice już od rana będą mogli podziwiać samochody rajdowe podczas przejazdów treningowych oraz odcinków testowego i kwalifikacyjnego na całkowicie nowym oesie Tałty. Kwalifikacje wyłonią kolejność startową czołówki w rajdzie, która jest niezwykle istotna na szutrowych nawierzchniach szybkich mazurskich odcinków. Start zmagań w godzinach popołudniowych w malowniczym centrum Mikołajek, a już dwie godziny później pierwszy oes na torze Mikołajki Arena z dwoma samochodami startującymi jednocześnie.
  • W sobotę 22 września na zawodników i widzów czeka 8 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 115 kilometrów.
  • W niedzielę 23 września w programie rajdu jeszcze 6 prób sportowych. Rywalizację zakończy ceremonia mety na Placu Wolności w centrum Mikołajek.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem rajdu.

Specjalne ATRAKCJE na czas Rajdu

Na czas rajdu Wioska Żeglarska Mikołajki przygotowała dla ekip rajdowych i kibiców moc atrakcji – wśród nich specjalny, 10 % rabat we wszystkich restauracjach (za okazaniem identyfikatora rajdowego) oraz 30 % rabat na wybrane alkohole. Dodatkowo mamy dla Was propozycję wieczorów tematycznych:

  • Restauracja City zaprasza na wieczory w stylu włoskim, z pizzą i wybornym winem w rolach głównych (od 18-stej do każdej pizzy lampka wina gratis!);
  • Restauracja Sielawa powita Gości jesiennym wystrojem, który podkreślą koncerty skrzypcowe na żywo oraz możliwość zamówienia grzanego piwa;
  • Lady Mary z pewnością skusi na specjalnie dedykowane na ten czas drinki latino;
  • Tawerna pod Złamanym Pagajem to tradycyjnie koncerty szantowe w najlepszym wydaniu,
  • Tawerna Żagiel i Club Namiot – dance party dla wielbicieli tańca i zabawy do późnych godzin nocnych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy do skorzystania z oferty również firmy, które szukają ciekawego miejsca na wyjazdy firmowe na Mazury w tym okresie. Czekamy na Was i życzymy wielu wrażeń!

Jednocześnie prosimy o sprawdzenie, na jakie utrudnienia w ruchu pojazdów mogą się Państwo natknąć w związku z czasową zmianą organizacji ruchu.

Pliki do pobrania: