Zaznacz stronę

Nieustanny pęd i świadomość upływającego czasu sprawiają,  że brakuje nam często przysłowiowej chwili dla siebie na komfortowy wypoczynek. Warto zatem na samym początku zacząć od planu jaki chcemy zrealizować, aby wprowadzić życie na właściwe tory.  Tak popularna w dzisiejszych czasach postawa proekologiczna i zyskujący coraz większe uznanie ruch zero waste zdecydowanie temu sprzyjają. Mazury już od dawna stały się przysłowiową oazą nie tylko dla osób poszukujących bogatego życia towarzyskiego. Nowo powstające Apartamenty Mikołajki mają sporo do zaoferowania również dla tych, którzy chcieliby się wyciszyć. Wiele osób pragnie bowiem w zgodzie z naturą oraz otaczającym środowiskiem spędzić czas oddając się urokom piękna, krajobrazów i pejzaży malowanych przez przyrodę. Chyba każdy z nas bardziej lub mniej świadomie, poszukuje równowagi i balansu pomiędzy życiem zawodowym oraz prywatnym. To jak najbardziej właściwa droga. Również z tego względu tuż nad brzegiem Jeziora Mikołajskiego powstaje projekt idealnie wpisujący się w trend Eko. To Kamienica Portowa, która działać będzie z całkowitą troską o środowisko naturalne.

 

Apartamenty Mikołajki i historia zero waste

Sięgnijmy jednak nieco wstecz.  Zrównoważoną turystykę jako pojęcie zdefiniowano w 1995 roku podczas światowej konferencji dotyczącej wpływu podróżowania na ekosystem.  Najistotniejszym wnioskiem była kwestia utrzymania równowagi pomiędzy potrzebami turystów, środowiska naturalnego oraz lokalnych społeczności. Ten trend już wiele lat temu zapoczątkowany został w gastronomi przez niektóre restauracje i apartamenty w Mikołajkach. Obiekty te odnajdziecie w Wiosce Żeglarskiej i nieopodal niej. W lokalach takich  jak „Nóż w Wodzie”, „Tawerna Żagiel” czy „Restauracja City” z niesłychanym pietyzmem dba się o naturę i poszanowanie jej otoczenia. Zapytacie zatem w jaki sposób można to stwierdzić?  Otóż jest to doskonale widoczne na co dzień. Zwłaszcza w takich obszarach, jak stosowanie produktów biodegradowalnych, materiałów energooszczędnych, wielokrotnego użytku czy pozyskiwanie produktów spożywczych z lokalnego łańcucha dostaw i miejscowych gospodarstw. Podobnie ma się rzecz, jeżeli chodzi o ważną kwestię budowania i podtrzymywania świadomości zero waste wśród odwiedzających apartamenty w Mikołajkach Gości. Ale to tylko nieliczne z przykładów. Kamienica Portowa – nowa inwestycja na turystycznej mapie Mikołajek, świetnie oddaje ducha ekologicznej turystyki. Już niebawem pierwsi Goście poznają niesamowite uroki koncepcji zrównoważonego hotelarstwa. Projekt ten stanowić będzie idealne wręcz połączenie komfortu, wrażeń estetycznych z ogromną dbałością o naturę.

Mikołajki centrum apartamenty z widokiem jezioro mazury

Noclegi na mazurach w zgodzie z naturą

Nie będzie chyba żadną tajemnicą,  że projektanci Kamienicy Portowej pragnęli w szczególny sposób wyróżnić tę inwestycję, spośród innych tego typu obiektów powstających w Mikołajkach. Musimy przyznać, iż udało im się to z nawiązką. Uchylamy Wam zatem nieco tajemnic o jej absolutnie unikatowych walorach. Nowe apartamenty Mikołajki przyjmą pierwszych Gości już wiosną. Czekać na nich będą nowocześnie urządzone klimatyzowane pokoje z widokiem na jezioro. Sąsiadujący z wąskimi uliczkami Mikołajek obiekt, umiejscowiony jest na turystycznym szlaku z centrum miasta w stronę Wioski Żeglarskiej. Kamienica Portowa daje w ten sposób spektakularną odpowiedź na pytania o pobyt stanowiący esencję komfortu, bliskości natury  i znakomitego zaplecza gastronomicznego znajdującego się nieopodal. Owe zaplecze stanowią bowiem lokale, które od lat budują koncepcję zero waste w turystyce.

Apartamenty Mikołajki – eko innowacje

Przejdźmy jednak do meritum. Przy budowie Kamienicy Portowej wykorzystano materiały biodegradowalne takie jak farby do wnętrz, tkaniny oraz elementy wyposażenia. Obiekt będzie korzystał wyłącznie z ekologicznych środków piorących i czyszczących, co stanie się ewenementem wśród tego typu apartamentów w okolicy. Zdecydowanym i jednym z pierwszych wyzwań jakie postawili sobie projektanci była oszczędność wody. W tym celu zamontowana zostanie w całym budynku specjalistyczna armatura. Dodatkowo każda żarówka stanowiąca wyposażenie będzie energooszczędna. Niezwykle ważnym elementem instalowanym w obiekcie jest „inteligentna” klimatyzacja. Uruchomi się ona automatycznie dopiero wówczas, gdy w pomieszczeniu temperatura wzrośnie do określonego poziomu. Co bardzo istotne klimatyzacja ogrzewać będzie także wodę przy pomocy pompy ciepła, uzyskanego podczas pracy. Jak widać na tych nielicznych tylko przykładach, świadomość ekologiczna i koncepcja zrównoważonego hotelarstwa są zakorzenione w założeniach Kamienicy Portowej. Te zdecydowanie ekologiczne apartamenty Mikołajki stworzono z ogromnym rozmysłem. Mają one jedną kluczową ideę – aby każdy z Gości odwiedzających Jezioro Mikołajskie, wspólnie z nami dbał o środowisko naturalne.