Zaznacz stronę

Galeria XI Festiwalu Rybkę na Zdrowie 2018

Dni Mikołajek 6-8 lipca 2018

Pod koniec bieżącego tygodnia, od piątku do niedzieli, w Mikołajkach moc atrakcji. Trzydniowa impreza rozpocznie się koncertem Ani Dąbrowskiej. Ta znana i lubiana wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, wystąpi w centrum, na Placu Wolności o godzinie 20:00.

 

Festiwal Rybkę na Zdrowie w Mikołajkach

W sobotę jedyne w swoim rodzaju wydarzenie kulinarne – tradycyjny XI Festiwal Rybny „Rybkę na zdrowie”, będący jednym z największych w Polsce poświęconych promocji głównie ryb słodkowodnych. W Mikołajkach organizowany jest od 11 lat i ciągle cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Poprowadzi go Grzegorz Łapanowski – polski kucharz, pasjonat gotowania, znany z prowadzenia programu kulinarnego „Top Chef”, współpracujący m.in.: z Modestem Amaro, Kurtem Schellerem i Robertem Sową.

Rozdamy tonę ryby

Można będzie spróbować mazurskich ryb przygotowanych na wiele sposobów oraz wziąć udział w konkursach, w których ryby odegrają główną rolę. Prowadzone będą warsztaty kulinarne dla dzieci „Akademia Juniora”. I najważniejsze: rozdamy tonę ryby przyrządzonej przez naszych kucharzy – jesteście na to gotowi?!

Animacje dla dzieci

Na marginesie, o dzieciach w Wiosce Żeglarskiej Mikołajki nie zapominamy. W środku tygodnia – w najbliższą i każdą kolejną środę w trakcie wakacji: pirackie animacje od godziny 15:00 oraz koncert Mirka KOVALA Kowalewskiego od godziny 17:00.

 

* sprawdź, gdzie możesz znaleźć nocleg Mikołajki w tych dniach oraz jak wygląda wynajem jachtów Mazury.


Moc atrakcji w sobotę

Po kulinarnych doznaniach, w sobotę wieczorem – tradycyjna parada statków pod mikołajskimi mostami, a po niej pokaz fajerwerków. „Na deser” występ kolejnej gwiazdy: o godzinie 23:00 na Placu Wolności pojawi się Sound’n’Grace – chór wykonujący muzykę gospel, soul, R&B i funk.

W niedzielę, 8 lipca, na placu przed Centrum Kultury „Kłobuk” zabawa dla wszystkich, którzy lubią muzykę i odrobinę szaleństwa – festiwal „Splash of Colours”. Święto kolorów to połączenie indyjskiego święta kolorów z imprezą przy najlepszej muzyce.

Na chwilę oddechu po udziale w wyżej wymienionych imprezach – przy pysznym ciastku, wybornej kawie, albo wyśmienitym obiedzie lub kolacji zapraszamy do Restauracji City na Placu Wolności lub do jednej z naszych restauracji w Wiosce Żeglarskiej Mikołajki.

Do zobaczenia!