Zaznacz stronę

Najpiękniejsze porty Mazur

Zobacz na żywo najpiękniejsze porty Mazur

1/2 Jezioro Mikołajskie

Wioska Żeglarska

Jezioro Mikołajskie zaliczane jest do najpiękniejszych jezior w naszym kraju. Niewątpliwym atutem jest także połączenie Jeziora Mikołajskiego z innymi akwenami słynnej Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Malownicza panorama Mikołajek, widoczna z poziomu wody, zachwyca widokiem, natomiast rozbudowana infrastruktura portowa zachęca do odwiedzenia przystani oraz licznych ośrodków wypoczynkowych.

Można na przykład zacumować w Wiosce Żeglarskiej Mikołajki, wynająć Dom Rybaka Halibutówka, a pyszne posiłki z widokiem na jezioro zjeść w Restauracji Sielawa. Opcji jest oczywiście dużo więcej, bowiem otoczenie Jeziora Mikołajskiego tętni życiem. 


2/2 Jezioro Tałty

Port&Chillout Stare Sady

Jezioro Tałty to najgłębszy zbiornik w kompleksie Wielkich Jezior Mazurskich. Średnia głębokość jeziora wynosi około 14 metry, a maksymalna to aż 44 metry! Jego południowy kraniec znajduje się w obrębie miasta Mikołajki. Jezioro traktowane jest jako łącznik na szlaku pomiędzy północą a południem, przez jezioro przebiega bowiem szlak żeglarski. Jest to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych, aktywnego wypoczynku, jak i błogiego lenistwa. 

Do brzegów jeziora przylegają cztery wsie: Skorupki, Tałty, Jora Wielka i Stare Sady. W tych ostatnich znajduje się ośrodek Port&Chillout Stare Sady, gdzie w klimacie slow life każdy odnajdzie spokój i wytchnienie. 

Drogi Użytkowniku,
Jeżeli ktoś rozpoznał Cię na obrazie podczas emisji streamingu z kamery i wykonał zdjęcie z Twoim wizerunkiem oraz zapisał je na dysku lub innym nośniku nie oznacza to, że Twoje dane osobowe w formie biometrycznej zostały wykorzystane i przetworzone bez Twojej zgody. Według rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO) oraz motywem nr 51 preambuły, zdjęcia, a co za tym idzie wideo jest daną osobową tylko w przypadkach, gdy są przetwarzane specjalnymi metodami technicznymi, umożliwiającymi jednoznaczną identyfikację osoby fizycznej lub potwierdzenie jej tożsamości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa zezwolenia nie wymaga rozpowszechnienia wizerunku osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak: zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.