Zaznacz stronę

Najpiękniejsze porty na Mazurach

Wypoczynek | Wakacje | Mazury | Rejs Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich

Wioska Żeglarska Mikołajki

Legendarny port w centrum Mikołajek

Port&Chilout Stare Sady

Chilloutowy port we wsi Stare Sady nad Jeziorem Tałty

Czarter jachtów na Mazurach

Rusz w rejs jachtem po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.

Resident's Club

Dołącz do Resident’s Club i korzystaj z dodatkowych przywilejów.

Koncerty i imprezy na Mazurach

Planujesz krótki wypoczynek lub długie wakacje na Mazurach? ? Sprawdź kalendarz imprez w Wiosce Żeglarskiej Mikołajki – koncerty, festiwale, imprezy towarzyszące przygotowaliśmy specjalnie z myślą o Tobie!

Rozwiń blok i dowiedz się więcej

Cenione przez żeglarzy, młode osoby poszukujące rozrywki, ale też rodziny z małymi dziećmi. Mazury i Warmia od lat są miejscami wypoczynku, które w sezonie przyciągają licznych turystów. Można tu znaleźć klimatyczne porty żeglarskie, w których zrelaksujemy się w otoczeniu natury, ale też wioskę żeglarską w Mikołajkach, gdzie w lecie można posłuchać koncertów gwiazd i zjeść coś dobrego w jednej z licznych restauracji.

Wypoczynek na Mazurach to okazja do podładowania baterii przede wszystkim dzięki urodzie naturalnej, nieskażonej cywilizacją przyrody. W rozległych kompleksach leśnych można na przykład obejrzeć jedno z ostatnich w Polsce miejsc, gdzie można podglądać dzikie zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu – Park Dzikich Zwierząt w Puszczy Piskiej niedaleko Kadzidłowa. Wakacje na Mazurach to jednak przede wszystkim raj dla żeglarzy. Najdłuższy w Polsce kanał żeglowny – Kanał Elbląski – uznany został za pomnik historii i pozwala na przepłynięcie w sumie 150 km, łącząc jeziora zachodnich Mazur z Zalewem Wiślanym. Do jednej z największych atrakcji kanału jest zaliczane pokonywanie systemu śluz i pochylni niwelującego ponad 100-metrową różnicę poziomów wody.

Wypoczynek na Mazurach w rodzinnym gronie to także uznawany za jeden z najpiękniejszych polskich spływów kajakowych. Spływ Krutynią liczący około 100 km pozwala na podziwianie odległych zakątków przyrody, ciekawych gatunków roślin, a nawet dzikich zwierząt. Jeśli zaś nie jesteśmy entuzjastami zbyt aktywnego wypoczynku, zawsze czekają na nas na Mazurach przepiękne plaże i malownicze akweny wodne.

ZOBACZ AKTUALNOŚCIWAKACJE 2018 - POBIERZ PDF
Czy wiesz, że…