Zaznacz stronę

W dniach 8-10 października w Mikołajkach odbędzie się niezwykłe, kulturalne wydarzenie. W  restauracjach Wioski Żeglarskiej można będzie obejrzeć łącznie około stu obrazów – najważniejszych dzieł współczesnego, polskiego malarstwa.

Możliwość rozmowy z wybitnymi artystami, obcowanie z nietuzinkową sztuką, a wszystko to w najciekawszych, mikołajskich restauracjach znajdujących się tuż nad jeziorem. Weekend ze sztuką w Mikołajkach to sto wyjątkowych prac, wykonanych w różnorodnych technikach stanowiących podsumowanie VII Pleneru Malarskiego, który trwa obecnie w Starych Sadach. Wśród dzieł znaleźć można najróżniejsze prace – od  pejzaży, aż po surrealistyczne obrazy. Wieczorami podczas wystawy będzie można posłuchać także koncertów jazzowych.

 – Artyści uczestniczący w plenerze to osoby, których dzieła sprzedawane są na aukcjach sztuki w najlepszych domach aukcyjnych w Polsce – mówi Joanna Durkiewicz, Dyrektor Rozwoju Wioski Żeglarskiej w Mikołajkach. – Wystawą, która odbędzie się w Tawernie Żagiel i Restauracji Lady Mary chcemy tę sztukę przybliżyć zarówno turystom, jak i mieszkańcom Mikołajek i okolic  – dodaje.  Wszystkie prace prezentowane podczas wystawy można nabyć. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.