Zaznacz stronę

Wielkanoc to tradycyjnie czas odpoczynku, spotkań z rodziną oraz celebrowania czasu wolnego. Niejednokrotnie zdarza nam się jednak planować Święta w miejscach, które stanowić mają odskocznię nie tylko od życia zawodowego. Często pragniemy również uciec od wysiłku i pośpiechu, które bywa, że stanowią nieodzowny element świątecznych przygotowań. Poszukując wymarzonego miejsca na wytchnienie i relaks w wielkanocnym klimacie, zajrzyjcie do klimatycznego, dawnego mazurskiego folwarku. To miejsce urzeknie Was nie tylko pejzażami jak z bajki. Również  znakomitym komfortem oraz niebanalną kuchnią serwowaną przez restaurację „Pod Jabłoniami”. To idealne miejsce na odpoczynek.  Zapomnijcie o emocjach związanych z życiem codziennym i dajcie się ponieść  własnej fantazji. Ogromnym walorem Starych Sadów oprócz doskonałej lokalizacji blisko Mikołajek,  jest również niezliczona wręcz ilość atrakcji, która naprawdę może zaskoczyć. Z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie.

Port-chillout-Stare-Sady. Odpocznek-relaks-mazury

Wypoczynek nad jeziorem

Bogata oferta spędzenia Świąt Wielkanocnych w tak urokliwym miejscu jakim jest Port&Chillout Stare Sady, z pewnością przypadnie do gustu każdemu. W otoczeniu mazurskich lasów, nad brzegiem jeziora przygotowana została dla Gości moc atrakcji.   Mazury słyną z dziewiczej przyrody, ciekawych zabytków oraz świetnej kuchni. To wszystko czeka na Was w Wielkanoc w Starych Sadach Pod Jabłoniami. Natomiast dla miłośników rozrywki oraz smacznych potraw na świeżym powietrzu, zorganizowane zostanie ognisko. Doskonała zabawa zatem gwarantowana. Mikołajki są oddalone od Port&Chillout Stare Sady o 8 km. Wybierając zatem wygodne apartamenty i doskonałą kuchnię nad brzegiem Jeziora Tałty, macie gwarancję idealnego punktu wypadowego. To świetny pomysł na spędzenie czasu tym bardziej, że świąteczna aura ma tego typu eskapadom sprzyjać. W pakiecie wypoczynkowym każdy z Gości Portu Stare Sady ma zapewnione 3 noclegi, 3 świąteczne śniadania i obiadokolacje, ognisko oraz parking. Ta znakomita okazja, aby nie tylko zregenerować siły, ale również odwiedzić ciekawe miejsca.

Noclegi Mikołajki Stare Sady

Pomysły na wspólne spędzanie czasu w Wielkanoc.

Jeżeli wypoczniecie i zasmakujecie już harmonijnej kompozycji smaków, jaką niewątpliwie uraczy Was „Restauracja pod Jabłoniami”, to znakomitym pomysłem będzie podążenie żeglarskim szlakiem Mikołajek. Mniejszy ruch przed sezonem oraz nienaganna pogoda, mogą Wam ukazać piękno Mazur z zupełnie innej perspektywy. Postanowiliśmy co nieco Wam podpowiedzieć. Jeżeli wyruszycie szlakiem wzdłuż Jeziora Tałty w kierunku Mikołajek, to po przebyciu ok. 500 metrów dotrzecie do półwyspu wcinającego się w jezioro, stromo opadającego w kierunku wody. To Olszowy Róg jeden z najpiękniejszych punktów widokowych nad Jeziorem Tałty. Stąd dalej prosto wzdłuż brzegu, przez teren bezleśny dotrzecie do wsi Prawdowo, gdzie na skrzyżowaniu z drogą asfaltową skręcając w lewo udacie się do szosy na Mikołajki. Tam ponownie skręcicie w lewo bezpośrednio już zmierzając w stronę letniej stolicy Mazur.

Wielkanoc w żeglarskim klimacie

Gdy dotrzecie do tej przepięknej miejscowości nad Jeziorem Mikołajskim, w pierwszej kolejności warto odwiedzić Wioskę Żeglarską – jeden z najbardziej urokliwych portów Warmii i Mazur. Nowoczesny i malowniczy, położony nad samym brzegiem jeziora, z przepiękną promenadą oraz mnóstwem restauracji oraz kafejek. Z zabytków z pewnością warto zwrócić uwagę na kościół św. Mikołaja od którego nazwę wzięła miejscowość oraz most nad jeziorem z pięknym widokiem oraz panoramą okolicy. Gdy już lekko znużeni zapragniecie odpocząć w jakimś wyjątkowym  gastronomicznym miejscu, które odda Wam prawdziwie żeglarki klimat Mikołajek, to warto wówczas swoje kroki skierować do Tawerny Żagiel. Usytuowana w samym centrum żeglarskim Mikołajek, zachwyci Was świeżością potraw z lokalnej kuchni, bliskością wody oraz bogatą ofertą menu. Dodatkowym atutem tawerny, z pewnością jest możliwość wysłuchania w wybrane dni muzyki na żywo.

Smaki z najwyższej półki

Jeżeli lubicie wyrafinowaną kuchnię międzynarodową, na pewno przekona Was oferta Restauracji City. To miejsce o wyjątkowym klimacie.  Z widokiem na mikołajski rynek oraz fontannę Króla Sielaw, zasmakujecie najlepszych burgerów oraz włoskiej pizzy. Dla miłośników starego polskiego kina oraz kuchni w duchu slow food, obowiązkowym punktem do odwiedzenia zapewne będzie restauracja „Nóż w Wodzie”. Miejsce to nawiązuje do kultowej produkcji Romana Polańskiego. Tutaj wszystkie dania przygotowywane są powoli, z niesłychanym wręcz pietyzmem, uwzględniającym tradycyjne przepisy oraz produkty od lokalnych dostawców. Spędzając  więc Wielkanoc w Starych Sadach pod Jabłoniami  poczujecie na pewno bliskość natury oraz typowy dla Mazur sielski klimat. To najpiękniejsza „pamiątka” z jaką można wrócić do domu. Warto zatem zarezerwować ten czas, inwestując w poprawę własnego samopoczucia i odkrywając przy okazji najpiękniejsze zakamarki Krainy Tysiąca Jezior. Podarujcie sobie odrobinę komfortu i relaksu.