Zaznacz stronę

Przybądź do krainy Królowej Śniegu na Mazurach!

Mikołajki głównie kojarzone są z letnią aktywnością. Jednak z roku na rok coraz więcej osób decyduje się spędzać wolny czas w Żeglarskiej Stolicy Polski także poza sezonem.

 

Zima na Mazurach

Okazuje się, że wypoczynek na Mazurach zimą jest równie atrakcyjny.  Zima nie skąpi tutaj swoich uroków i gdy już zasypie miasto – to na dobre!  Białe drogi, ośnieżone drzewa, zamarznięte jezioro, mróz trzaskający pod butami…. A kulig w lesie z ogniskiem nad jeziorem jest spełnieniem zimowych snów!

Wybierając się zimową porą do Mikołajek zachęcamy do skorzystania z Apartamentów Portowych zlokalizowanych w samym centrum miasta. Stąd blisko nad jezioro, gdzie na zamarzniętej tafli można zweryfikować umiejętności jazdy na łyżwach lub wyruszyć na cudowny spacer…

 

 

Narty na Mazurach nie tylko w górach!

Miłośnicy spędzania aktywnie czasu wolnego na świeżym powietrzu mogą korzystać z wyciągu narciarskiego oferującego 700 m zjazdu z widokiem na jezioro, czy zapierających dech w piersiach ślizgów w bojerze po pokrytym lodem jeziorze. Rodziców z dziećmi zachęcamy do odwiedzenia centrum zimowego GołębiewSKI, gdzie czeka saneczkowy rollercoaster, strefa zabaw zimowych na świeżym powietrzu z karuzelami, mini stokiem narciarskim z platformą wjazdową i trasą saneczkową. Uwaga: nie musicie zabierać swojego sprzętu – na miejscu jest doskonale wyposażona wypożyczalnia sprzętu i grupa instruktorów.

Zimowe pomysły na Mazurach

Malownicze okolice Mikołajek zachęcają do wspólnych spacerów i uprawiania nordic walking. W zależności od warunków atmosferycznych w samym mieście i okolicy nie brakuje miejsc idealnych do aktywnego spędzania czasu wolnego. Pobyt w kompleksie basenów i zjeżdżalni wodnych „Tropikana” czy całorocznym lodowisku na pewno przypadnie każdemu do gustu.

Spa w Mikołajkach

Kurort oferuje też bardzo bogatą ofertę SPA – właściwie w każdym hotelu w Mikołajkach można skorzystać z masażu czy zabiegów pielęgnacyjnych i głęboko się zrelaksować.

Zimowe menu

Po aktywnie spędzonym dniu w Mikołajkach zapraszamy do Restauracji „City”, która z myślą o turystach wypoczywających o tej porze roku w Mikołajkach przygotowała specjalne zimowe menu. Kapuśniak mazurski na żeberkach w połączeniu z mazurskim smażonym sandaczem w sosie z leśnymi grzybami zadowoli niejednego smakosza.

No i obowiązkowy grzaniec oczywiście 😉